Słowo od koordynatora KSK CHARIS Polska

Kochani!

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie i ciągle jeszcze noworocznie w 2022 roku. Wszyscy chyba doświadczyliśmy trudu i niepewności w minionym okresie. Wiele się zmieniło od czasu wybuchu pandemii i przyszłość wydaje się coraz mniej przewidywalna. Wiemy jednak, że jest Ktoś – znamy tę Osobę bardzo dobrze – kto zna doskonale nadchodzący rok, każdą chwilę, każde wydarzenie. Przed Nią nie ma żadnych tajemnic, co więcej, Ta osoba jest Panem historii. Dlatego bez wahania ufamy Bogu i polegamy na Nim odnośnie do nadchodzącego czasu.

Właśnie w tym zaufaniu Panu zaplanowaliśmy spotkanie CHARIS wieńczące dla wielu udział w jesiennych kursach Służebne Przywództwo. Jestem przekonany, że ten wspólnie spędzony czas wyda wśród uczestników wiele dobrych owoców. 

Papież Franciszek wezwał nas, wszystkie nurty odnowy, do wielkiego i szczególnego zadania, a mianowicie do ogłaszania łaski Chrztu w Duchu Świętym całemu Kościołowi, dając przy tym przykład i dobre świadectwo jedności, posługi ubogim i dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Aby podjąć to wezwanie powinniśmy działać razem, rozwijać naszą wzajemną relację, spotykać się, modlić, adorować i wspólnie chodzić drogami wiary. 

Krokiem prowadzącym nas w tym kierunku jest Kurs Służebne Przywództwo i nasze spotkanie w Łodzi, wieńczące jesienne edycje. Zapraszam więc i to zaproszenie kieruję do Ciebie, abyśmy razem stanęli w modlitwie, wsłuchali się w Słowo i dzielili się naszym przeżywaniem wiary. Razem umocnieni będziemy bardziej owocni w realizowaniu zadań, które daje nam dzisiaj Kościół w osobie papieża Franciszka. Zapraszam jeszcze raz, bądźmy razem, aby razem wspierać budowanie Kościoła.

Antoni Tompolski


Tworzymy Kościół razem

Sobota /5 lutego 2022 roku/ u Jezuitów w Łodzi, ul. Sienkiewicza 60

10:00 rejestracja

11:00 powitanie: ks. Artur Potrapeluk

11:15 uwielbienie:  zespół Mocni w Duchu

11:45 nauczanie 1 – Ewangelizacja:  Antoni Tompolski

12:30 obiad

13:30 nauczanie 2 – Jedność: bp Andrzej Siemieniewski

14:15 rozdanie certyfikatów: Reprezentanci KSK Charis

15:00 koronka do Bożego Miłosierdzia

15:30 przerwa

16:00 nauczanie 3 – Posługa ubogim: ks. Mirosław Tosza

16:45 modlitwa wstawiennicza i uwielbienie: zespół Mocni w Duchu, ks. Artur Potrapeluk i KSK CHARIS Polska

17:30 przerwa

18:00 EUCHARYSTIA


Koszt pełnego uczestnictwa (posiłki, opłata konferencyjna, pakiet uczestnika i przerwy kawowe) w Forum wynosi 100 zł, bez posiłków 55 zł.

UWAGA: Jeżeli finanse są dla Ciebie przeszkodą w uczestnictwie, prosimy skontaktuj się z biurem CHARIS. Możemy Ci pomóc.

Antoni Tompolski | Ewangelizacja | Charis | Część 1

bp Andrzej Siemieniewski | Jedność | Charis | Część 2

ks. Mirosław Tosza | Pomoc ubogim | Charis | Część 3

Eucharystia – I sobota miesiąca [05.02.2021]